Yükleniyor..

nubuk koltuk yıkama

Nubuk Koltuk Temizleme

Nokta Antalya nubuk koltuk yıkama hizmetleri olarak bu koltuk türü hakkında detaylı bilgiler aktarıyoruz. Son yıllarda oldukça popüler olan nubuk koltuklar hem çok şık hem de oldukça kullanışlı ürünlerdir.

Birçok kişi bu koltukları kullanmayı çok sevdiği için temizlik gibi konulara da fazlası ile önem vermektedir. Nubuk koltuk temizleme işlemi nasıl yapılır ve genel olarak nelere dikkat edilir sizlere bilgi vermek istiyoruz. Sizlere ayrıca bu koltukların özellikleri ve kullanılırken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda sizlere detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Nubuk Koltukların Özellikleri

Nubuk koltuklar genel olarak deri görünümlü şık koltuklar olmaktadır. Bu koltukların görüntüsü her ne kadar şık olsa da aynı zamanda temizlenirken dikkatli olunması gereken bir üründür.

nubuk-koltuk-yıkama-3
nubuk koltuk temizleme

Özellikle çok hassas olduğu için dikkatli ve özenli olunması gerekir. Aksi durumda koltuğun zarar görebileceğini sizlere söyleyebiliriz. Tüm bu durumlar ile uğraşmak istemiyorsanız bu konuda profesyonel destek alabilirsiniz. Böylece sorunsuz bir şekilde nubuk koltuklarınız temizlenebilecektir.

Nubuk Koltuklar Temizlenirken Nelere Dikkat Edilir?

Nubuk koltuklar temizlenirken birçok önemli detaya dikkat edilmesi gerekir. Nubuk koltuk temizleme işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar genel olarak şöyle olmaktadır;

  • İçinde kimyasal olan ürünler temizlik sırasında kullanılmamalıdır. Aşırı kimyasal ürünler koltuğun hem aşınmasına hem de renginin solmasına neden olacaktır.
  • Nubuk koltuklar yapı itibari ile hassas olduğu için sert ürünler ve malzemeler ile temizlenmemelidir. Mutlaka yumuşak bir ürünle, nazik bir biçimde temizlik yapılması gerekir.
  • Nubuk koltukların mutlaka elle silinmesi veya uygun makine ile temizlenmesi gerekir. Sizler ürünü temizleyecekseniz buna dikkat etmeli veya profesyonel destek alacaksanız da firmadan bu konuda garanti almanız gerekir.
nubuk koltuk yıkama
nubuk koltuk yıkama

Nubuk Koltuk Temizleme İşlemi

Nubuk koltukların genel olarak temizlenmesi için yapılması gereken bazı işlemler vardır. Nubuk koltuk temizleme daha önce de bahsettiğimiz gibi hassasiyet ve dikkat gerektiren bir işlem olmaktadır. Genel olarak nubuk koltuk temizliği şöyle olmaktadır;

  • Koltuğunuzun kumaş türü ne olursa olsun temizleme yapılmadan önce süpürülmesi gerekir. Bu işlem koltukların yüzeyinde yer alan tozların koltuğun kumaşına yapışmasını engeller. Direkt olarak yıkama veya silme işlemine geçildiğinde bu tozlar çamurlaşabilir ve daha büyük lekelere neden olabilir.
  • Nubuk koltuklarda kesinlikle kimyasal ürünlerin kullanılmaması gerekir. Bu koltukların temizlenmesinde sabun veya nubuk koltuk şampuanları kullanılmalıdır.
  • Nubuk koltuklarda kesinlikle yıkama işlemi yapılmadığı için kesinlikle temizlenmelidir. Temizlik sırasında yumuşak bir bez veya microfiber bez kullanılmalıdır. Bez suya batırılıp, iyice sıkılmalıdır.
  • Bez ve sabun veya nubuk koltuk temizleyicisi ile nazikçe koltuğunuzu silmeniz ve temizlenmeniz gerekir.

Nubuk Koltuk Yıkama

Nubuk koltukların yıkanmasında kişilerin yapabileceği en isabetli şey profesyonel destek almaktır. Profesyonel destekler sayesinde koltukları yapısına uygun olarak temizlenmekte ve en iyi haline getirilmektedir.

nubuk koltuk yıkama

Nubuk koltuklar yapısı gereği özen ve dikkat gerektiren ürünler olmaktadır. Bu ürünleri temizlenmesi için iyi bir hizmet almak istiyorsanız sizlerde bizler ile iletişime geçebilir ve bu alanda en iyi desteği alabilirsiniz.

Nubuk koltuk yıkama ve yerinde temizleme hizmetlerimiz için istediğiniz zaman bizler ile iletişime geçebilir ve sizlere sunmuş olduğumuz bu etkili hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Nokta Antalya koltuk yıkama firmamız olarak Nubuk koltukların en iyi şekilde temizlenmesi için profesyonel destek alınmasının son derece önemli olduğunu ifade edebiliriz.

“nubuk koltuk yıkama” için bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir